Ten blog powstał z przekory i z nieskrywanej chęci stawiania wszystkiego na głowie. A także z trudnej to opanowania intuicji, że to wszystko nie ma sensu, wciąż stojąc na nogach.
Blog > Komentarze do wpisu

kobiecość jest ryzykowna i może powodować trwałe uszkodzenia mózgu

Być zadowolona ze swojego ciała i swojego wyglądu. Nie płonąć nienawiścią do siebie, oglądając swoje zdjęcia, stając przed lustrem nie robić błyskawicznej inwentaryzacji defektów. Nie wyliczać ich po usłyszeniu komplementu. Nie porównywać się z obrazami widzianymi w gazetach, telewizji, filmach. Nie sprowadzać każdego dołka do rozważań nad swoją brzydotą. Nie rozpraszać się na wyglądowe frustracje podczas wygłaszania wykładu inaugurującego, podczas bicia rekordu życiowego, podczas debaty z opozycją, podczas wykonywania sarvasany, podczas kupowania papieru toaletowego, podczas dzikiego seksu w południe. Nie szukać na swoim brzuchu powodu życiowych niepowodzeń. Nie załamywać się w jarzeniowym świetle sklepowych przebieralni. Nie czuć ciągłego stresu i ciągłej frustracji, że jest źle, a będzie jeszcze gorzej. Nie kupować kolejnych kitów, mających sprawić, że wygląd będzie ?dopuszczalny?. Nie bać się dotknąć swojego ciała. Nie brzydzić się swoich okrągłości, włochatości, mięsności. Naprawdę tak można. Wystarczy tylko być trochę mniej kobiecą kobietą.
niedziela, 11 lipca 2010, metroseksualna

Polecane wpisy

Komentarze
jaga1973
2010/07/11 01:32:24
"Wystarczy tylko być trochę mniej kobiecą kobietą" ???
A nie bardziej kobiecą kobietą? Dlaczego kobieca kobietość ma się kojarzyć z kompleksami a nie z akceptacją? Nie, nie zgadzam się z takim tokiem myślenia. Kobieca kobieta akceptuje siebie taką, jaka jest i dlatego też jest kobiecą kobietą.
-
2010/07/11 01:55:48
no ja też bym nie chciała, żeby kobiecość kojarzyła się z kompleksami i brakiem samoakceptacji
ale się kojarzy
a ja przestałam wierzyć w to, że jak się doda do "kobiecości" przymiotnik "nowoczesna" to już wszystko będzie świetnie
wcale nie, za tym słowem ciągnie się odór wielowiekowej nierówności płci
dlatego metro

tak w skrócie